Niespodzianka w Neapolu! Koniec beznadziejnej serii Unionu Berlin

Piotr Zieliński przebywał na murawie przez 90 minut.

SSC Napoli i Union Berlin zmierzyły się w czwartej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Do przerwy Napoli prowadziło 1:0. Wynik otworzył Matteo Politano, nieco szczęśliwie finalizując składną akcję swojej drużyny. Nieco wcześniej gola dla gospodarzy mógł strzelić Piotr Zieliński, a następnie Natan trafił w słupek. Niewiele brakowało, a w ostatniej akcji tej części gry goście doprowadziliby do wyrównania, jednak piłka po uderzeniu Josipa Juranovicia z rzutu wolnego trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Alexa Mereta.

Co nie udało się pod koniec pierwszej połowy, wyszło na początku drugiej. W 52. minucie do remisu doprowadził David Datro Fofana. Jak się okazało, trafienie napastnika wypożyczonego z Chelsea ustaliło rezultat. Union tym samym przełamał fatalną serię 12 kolejnych porażek i zdobył pierwszy punkt w tej edycji Ligi Mistrzów.

Piotr Zieliński przebywał na murawie przez 90 minut, kiedy w doliczonym czasie zmienił go Jens Cajuste.

W następnej serii gier Napoli zagra na wyjeździe z Realem Madryt, natomiast Union zmierzy się z Bragą w Portugalii.

SSC Napoli - Union Berlin 1:1 (1:0)
Bramki: Politano 39 - Fofana 52