Reprezentacja wycofała się z eliminacji mistrzostw świata

Piłka nożna
Reprezentacja wycofała się z eliminacji mistrzostw świata
fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Erytrei nie weźmie udziału w zbliżających się eliminacjach mistrzostw świata 2026. Federacja piłkarska tego państwa wycofała się z rywalizacji.

Eliminacje piłkarskich mistrzostw świata 2026 w strefie CAF (Afrykańska Konfederacja Piłkarska) jeszcze się nie zaczęły, a już jedna drużyna postanowiła się wycofać. Erytrea miała rozpocząć te kwalifikacje od meczu z Marokiem 16 listopada. Do tego spotkania jednak nie dojdzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zły start polskich piłkarzy! Pierwsza porażka na mistrzostwach świata

 

FIFA i CAF potwierdziły, że federacja Erytrei zrezygnowała z gry w eliminacjach. Nie podano przyczyny tej decyzji. To nie pierwszy taki przypadek, jeśli chodzi o tę reprezentację. Podobna sytuacja miała miejsce przed eliminacjami Pucharu Narodów Afryki. Wtedy było to spowodowane problemami wewnątrz kadry.

 

Reprezentacja Erytrei po raz ostatni rozegrała oficjalne spotkanie w grudniu 2019 roku. Poza Marokiem w grupie E wystąpi jeszcze Tanzania, Kongo, Niger i Zambia. Zwycięzca zapewni sobie bezpośredni awans na mundial. Czterech najlepszych wicemistrzów z dziewięciu grup eliminacyjnych zagra o grę w barażu interkontynentalnym.


Mistrzostwa świata odbędą się w 2026 roku w Kanadzie, Meksyku i USA. Po raz pierwszy wystąpi na nich 48 reprezentacji.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie