Zły start polskich piłkarzy! Pierwsza porażka na mistrzostwach świata

Pierwsza porażka Polaków na mistrzostwach świata

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata przegrała z Japonią 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Rento Takaoka.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla reprezentantów Polski. Już w ósmej minucie Aren Inoue stanął oko w oko z Michałem Matysem. Na szczęście dla Biało-Czerwonych japoński napastnik nie wykorzystał okazji na otwarcie wyniku i trafił w słupek.

Chociaż zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni byli stawiani w roli faworytów sobotniego starcia, to podopieczni Marcina Włodarskiego w pierwszej połowie byli w stanie postawić się oponentom. Obie reprezentacje potrafiły stwarzać groźne akcje, ale żadna z nich nie zdobyła bramki przed przerwą.

Po przerwie jednym z bohaterów polskiej kadry był Matys. Golkiper kilka razy ratował swój zespół skutecznymi interwencjami. W 69. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Przez mocne opady deszczu sędzia postanowił przerwać rywalizację na Si Jalak Harupat Stadium. Po kilku minutach piłkarze wrócili na plac gry.

Po wznowieniu meczu Japończycy coraz częściej zapuszczali się pod pole karne przeciwników. Ostatecznie zawodnicy azjatyckiego kraju byli w stanie otworzyć wynik starcia. W 76. minucie Rento Takaoka, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, wpisał się na listę strzelców. Jak się okazało, była to ostatnia bramka, która padła w tym spotkaniu.

Warto przypomnieć, że polscy piłkarze podczas trwającego obecnie czempionatu w Indonezji rywalizują w D. Zatem przed Biało-Czerwonymi jeszcze starcia z reprezentacjami Senegalu (14.11) i Argentyny (17.11)

Polska - Japonia 0:1 (0:0)

Bramka: Rento Takaoka 76

Polska: Michał Matys - Jakub Krzyżanowski, Igor Orlikowski, Dominik Szala - Krzysztof Kolanko, Karol Borys (Igor Brzyski 63), Maksymilian Sznaucner, Marcel Reguła, Szymon Łyczko (Michał Gurgul 55) - Daniel Mikołajewski, Mike Huras (Mateusz Skoczylas 78)

Japonia: Wataru Goto - Haruto Matsumoto, Kotaro Honda, Tsuchiya Kaito, Keita Kosugi - Shuto Nagano (Joi Yamamoto 46), Yotaro Nakajima - Homare Tokuda (Yutaka Michiwaki), Gaku Nawata (Rento Takaoka 70), Yumeki Yoshinaga - Aren Inoue (Ryunosuke Sato 81)