Tyle zarobił Manchester City w zeszłym sezonie. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Piłka nożna
Tyle zarobił Manchester City w zeszłym sezonie. Kwota przyprawia o zawrót głowy
fot. PAP
Pep Guardiola

Manchester City ogłosił w środę, że za ostatni sezon, w którym zdobył potrójną koronę, osiągnął rekordowe przychody w wysokości 712,8 mln funtów (818 mln euro). Przewyższają one znacznie poprzedni rekord opublikowany przez Manchester United w zeszłym miesiącu.

Klub, będący własnością rodziny rządzącej ZEA, odnotował wzrost zysku o 80,4 mln funtów (92,3 mln euro). "ManU", pozostający przez dekadę w cieniu City pod względem wyników sportowych, ogłosił pod koniec października rekordowe wówczas przychody na poziomie 648,4 mln funtów (744 mln euro).

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski zmienia dyscyplinę! Nie uwierzysz, gdzie wystąpi!

 

W zeszłym sezonie podopieczni Pepa Guardioli stali się drugim angielskim klubem, po "Czerwonych Diabłach" w 1999 roku, który w tym samym sezonie wygrał Ligę Mistrzów, Premier League i Puchar Anglii.

 

City, które w roku 2023 zajęło pierwsze miejsce w rankingu „Football Money League” firmy Deloitte, uzyskało w zakończonym roku przychody z transmisji telewizyjnych w wysokości prawie 300 milionów funtów (344 milionów euro).

 

Fundusz płac klubu wzrósł o blisko 70 milionów funtów, do prawie 423 milionów funtów (485 milionów euro), a na sprzedaży zawodników "The Citizens" zarobili prawie 122 miliony funtów. Liczba ta nie uwzględnia kwoty wydanej na zakup piłkarzy.

 

City, walczące o czwarty z rzędu tytuł mistrza Anglii, po 12 kolejkach jest na szczycie tabeli Premier League i zakwalifikowało się już do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie