MKS FunFloor Lublin zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej

Piłka ręczna
MKS FunFloor Lublin zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Piłkarki ręczne MKS FunFloor Lublin w meczu rewanżowym 3. rundy kwalifikacyjnej pokonały ZORK Jagodina 44:24 (24:12) i awansowały do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie w Serbii wicemistrzynie Polski wygrały 36:20.

Wicemistrzynie Polski dopełniły formalności nie pozostawiając mistrzyniom Serbii złudzeń, której z drużyn należy się dalszy udział w kontynentalnej rywalizacji.

Pierwszą bramkę zdobyła Aneta Adzic, ale od stanu 2:2 lublinianki po rzutach Oktawii Płomińskiej, Magdy Balsam i Pauliny Masnej zdobyły trzy kolejne gole. Było 5:2, a później przewaga systematycznie rosła i w 20. minucie, kiedy trafiła Julia Pietras, wynosiła już 10 (19:9).

Mimo wysokiego prowadzenia podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej nie zwalniały tempa, popisując się przy tym efektownymi zagraniami, jak tzw. wrzutki czy wkrętki, a najskuteczniejsza na parkiecie Balsam mogła się pochwalić stuprocentową skutecznością.

W 50. minucie - po trafieniu Darii Szynkaruk - było już 40:20 dla ekipy gospodarzy i taką zakończyły spotkanie satysfakcjonujące 2,5-tysięczną publiczność.

Mecze fazy grupowej Ligi Europejskiej rozpoczną się 6 stycznia.

MKS FunFloor Lublin - ZORK Jagodina 44:24 (24:12)

MKS FunFloor: Weronika Gawlik, Paulina Wdowiak - Oktawia Płomińska 5, Dominika Więckowska 2, Aleksandra Tomczyk 1, Magda Więckowska 3, Stela Posavec 1, Daria Szynkaruk 9, Julia Pietras 2, Magda Balsam 12, Sara Kovarova 2, Maria Szczepaniak, Paulina Masna 3, Romana Roszak 2, Kinga Achruk 2