Polski sukces na mistrzostwach świata juniorów! "15 lat oczekiwania przerwane"

Inne
Polski sukces na mistrzostwach świata juniorów! "15 lat oczekiwania przerwane"
Fot. PZPC
Martyna Dołęga zdobyła brązowy medal w MŚ juniorów w podnoszeniu ciężarów

Martyna Dołęga zdobyła w meksykańskiej Guadalajarze brązowy medal w mistrzostwach świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. Dla Polski było to pierwsze podium w tej kategorii wiekowej od 15 lat!

Dołęga, startująca w kategorii do 71 kilogramów, uzyskała w dwuboju łączny wynik 204 kg (93+111), uzyskując również "małe" srebro za rwanie. Nasza zawodniczka zakończyła tym samym długi okres posuchy, jeżeli chodzi o starty Polek w mistrzostwach świata juniorek. Po raz ostatni reprezentantka Biało-Czerwonych sięgnęła na tej imprezie po medal w... 2008 roku!

 

ZOBACZ TAKŻE: Arsen Kasabijew w drugiej dziesiątce na mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z występu Martyny. Ten cały rok dla niej był ogromnie wyczerpujący. Starty zarówno w zawodach seniorskich, jak i juniorskich, robienie formy kilka razy w roku... To bardzo trudne. Pamiętajmy, Martyna ma dopiero 18 lat i jeszcze wiele startów przed nią. Zdobycie medalu po piętnastu latach przerwy, pobicie trzech rekordów Polski pokazuje potencjał w tej grupie wiekowej i dobrze rokuje na przyszłość - powiedział oficjalnej stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Dawid Fertykowski, trener kadry narodowej juniorek.

 

Z bardzo dobrej strony pokazała się w Guadalajarze również Maria Karolak, startująca w tej samej kategorii wagowej (do 71 kg). Reprezentantka Polski uzyskała w dwuboju 199 kilogramów (89+110).

 

- Maria wystartowała bardzo dobrze. Zaliczyła cztery podejścia, wywalczyła wysokie, czwarte miejsce. Ubolewam nad tym, że w tym roku mnie opuszcza. To był jej ostatni start w grupie juniorów. Od nowego roku przechodzi do grupy młodzieżowej - zakończył Fertykowski.

 

W kategorii do 71 kg złoto przypadło reprezentantce gospodarzy, Marianie Garcii Gomez, która osiągnęła wynik 216 kg (93+123). Srebro zdobyła Phattharathida Wongsing z Tajlandii z wynikiem 208 kg (92+116).

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie