Novak Djoković nie wygra Pucharu Davisa. Serbia odpadła w półfinale

Novak Djoković i Miomir Kecmanović

Włoscy tenisiści wyeliminowali Serbię, w składzie z liderem światowego rankingu Novakiem Djokovicem, i awansowali do finału rozgrywanego w Maladze Pucharu Davisa. W meczu o trofeum, w którym zmierzą się z Australią, wystąpią po raz pierwszy od 1998. Zdobyli je tylko raz - w 1976.

W pierwszym spotkaniu singlowym Miomir Kecmanovic pokonał Lorenzo Musettiego 6:7 (7-9), 6:2, 6:1 i wydawało się, że Djokovic, który wygrał poprzednie 21 meczów w tych rozgrywkach nie tracąc nawet seta, dopełni później formalności.

Triumfator 24 imprez wielkoszlemowych, w tym trzech w 2023 roku, miał w trzecim secie przy stanie 5:4 trzy piłki meczowe, ale ostatecznie przegrał z Sinnerem 2:6, 6:2, 5:7. Ostatnio obaj tenisiści rywalizowali ze sobą dwukrotnie w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Turynie. W fazie grupowej górą był Sinner, ale w finale zwyciężył Djokovic.

O wyniku końcowym zdecydowała zatem rywalizacja deblistów, w której Sinner i Lorenzo Sonego pokonali Djokovica i Kecmanovica 6:3, 6:4.

W piątek finaliści poprzedniej edycji Australijczycy już po pojedynkach singlowych zwyciężyli Finlandię 2:0. Finał zostanie rozegrany w niedzielę.