Kolejny test Polaków przed MŚ w hokeju

Zimowe
Kolejny test Polaków przed MŚ w hokeju
fot. PAP
polscy hokeiści wystąpią w dniach 14-15 grudnia w turnieju w austriackim Klagenfurcie.

Przygotowujący się do majowych mistrzostw świata elity polscy hokeiści wystąpią w dniach 14-15 grudnia w turnieju w austriackim Klagenfurcie. W pierwszym dniu zespół trenera Roberta Kalabera zagra z Włochami, w potem z Austrią lub Węgrami, zależnie od wyników półfinałowych spotkań.

W listopadzie biało-czerwoni wygrali w Sosnowcu Turniej o Puchar Niepodległości, pokonując kolejno Estonię 7:3 (2:1, 3:0, 2:2), Łotwę U-20 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) i Litwę 5:1 (1:0, 1:1, 3:0).

 

ZOBACZ TAKŻE: To koniec! Były piłkarz Legii Warszawa kończy karierę

 

Skład polskiej drużyny nieco się zmienił w porównaniu z tamtą imprezą. Znaleźli się w nim m.in. bramkarze Tomas Fucik i John Murray oraz napastnicy Krystian Dziubiński i Patryk Wronka. Czech Fucik złożył w październiku wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa, ale paszportu jeszcze nie otrzymał.

 

Wyjazd do Austrii poprzedzi dwudniowa konsultacja szkoleniowa w Jastrzębiu-Zdroju (10-11 grudnia).

 

Zawodami w Sosnowcu kadra rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata elity, które w maju 2024 odbędą się w Czechach. W grupie B biało-czerwoni zmierzą się w Ostrawie ze Słowacją, Szwecją, USA, Francją, Niemcami, Łotwą i Kazachstanem. Polacy zagrają w gronie najlepszych po 22-letniej przerwie.

 

Turniej o Puchar Niepodległości – w którym szansę pokazania się dostali młodsi gracze - był dla Polaków pierwszą okazją do gry od maja, kiedy wywalczyli w Nottingham awans do elity podczas MŚ Dywizji 1A.

 

Kadra na turniej w Austrii:

 

Bramkarze: John Murray (GKS Katowice) i Tomas Fucik (GKS Tychy)

 

Obrońcy: Bartosz Florczak (Marma Ciarko STS Sanok), Marcin Horzelski (PZU Podhale Nowy Targ), Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Oskar Jaśkiewicz (GKS Tychy), Maciej Kruczek, Jakub Wanacki (obaj GKS Katowice), Mateusz Zieliński (KH Energa Toruń).

 

Napastnicy: Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Bartosz Fraszko, Mateusz Michalski, Igor Smal (wszyscy GKS Katowice) Bartłomiej Jeziorski, Alan Łyszczarczyk (obaj GKS Tychy), Patryk Krężołek, Damian Tyczyński (obaj Zagłębie Sosnowiec), Dominik Paś, Filip Starzyński, Maciej Urbanowicz (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wronka (PZU Podhale Nowy Targ), Paweł Zygmunt (HC Litvinov, Czechy).

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie