Niespodzianka w ORLEN Superlidze! Fatalna passa przerwana

Piłka ręczna
Niespodzianka w ORLEN Superlidze! Fatalna passa przerwana.

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonało Corotop Gwardię Opole 27:26 w emocjonującym meczu 13. kolejki ORLEN Superligi mężczyzn. MVP spotkania wybrano Nejca Zmavca, a gdańszczanie przerwali tym samym fatalną serię dziewięciu porażek z rzędu.

Początek spotkania zwiastował równą grę obu ekip i tak się działo do stanu 5:5. Wówczas jednak z odsieczą ruszyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 8:5 i utrzymywali zaliczkę przez dłuższy czas. Końcówka to jednak koncertowa gra opolan pozwalająca na utrzymanie się w meczu i doprowadzenie do stanu 14:14 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie ponownie oglądaliśmy wyrównane spotkanie z lekkim wskazaniem na gdańszczan. Zespół gospodarzy wyraźnie chciał przerwać fatalną passę porażek, a przede wszystkim chciał zrobić to przed własną publicznością. Gwardia naciskała i od stanu 26:22 doprowadziła do remisu 26:26. O wszystkim jednak zdecydowało jedno trafienie na 27:26 i to Wybrzeże cieszyło się smakiem zwycięstwa.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Corotop Gwardia Opole 27:26 (14:14)

MVP: Nejc Zmavc (Wybrzeże Gdańsk)