Porażka Grot Budowlanych z tureckim gigantem! Pewna wygrana drużyny Stysiak i Lavariniego

Siatkarki Grot Budowlanych przegrały w Łodzi z tureckim Fenerbahce Stambuł 0:3 w meczu CEV Champions League.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń. Łódzka drużyna próbowała nawiązać walkę z tureckim gigantem, poniosła jednak drugą porażkę w grupie C. Ekipę ze Stambułu prowadzi selekcjoner reprezentacji Polski Stefano Lavarini, a jedną z gwiazd jest Magdalena Stysiak.

Gospodynie uzyskały przewagę w premierowej partii (11:7) i utrzymywały ją w środkowej części seta (16:11). Drużyna ze Stambułu ruszyła do odrabiania strat i dopięła swego po wygraniu czterech kolejnych akcji (19:19). Po ataku Magdaleny Stysiak przyjezdne miały piłkę setową (23:24), ale w kolejnej akcji zepsuły zagrywkę. Dwa punktowe bloki rozstrzygnęły rywalizację na przewagi na korzyść Fenerbahce (24:26).

Początek drugiej odsłony był wyrównany, asami popisały się Kinga Różyńska i Weronika Sobiczewska. Szybko jednak inicjatywę przejęły siatkarki Fenerbahce. Grały skutecznie w ataku i odskoczyły na kilka punktów (6:10), a w dalszej części seta kontrolowały sytuację (8:14, 14:19). Meliha Diken ustaliła wynik tej jednostronnej partii na 18:25.

W trzecim secie gospodynie prowadziły 7:5 i przegrały pięć kolejnych akcji (7:10). Łodzianki nie rezygnowały, ambitna postawa pozwoliła złapać kontakt z rywalkami (14:15). Drużyna ze Stambułu utrzymała jednak przewagę, znów odskoczyła na kilka oczek (16:19) i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Asli Kalac wywalczyła piłkę meczową (18:24), a autowy atak gospodyń dał ekipie Fenerbahce ostatni punkt (19:25).

Skrót meczu Grot Budowlani - Fenerbahce:

Najwięcej punktów: Kinga Różyńska (11) – Grot Budowlani; Magdalena Stysiak (14) – Fenerbahce. Drużyna ze Stambułu skuteczniejsza w ataku (32%–50%), sporo punktowych bloków (10–11). MVP: Magdalena Stysiak (11/21 = 52% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Grot Budowlani Łódź – Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

Budowlani: Mackenzie May, Kinga Różyńska, Weronika Sobiczewska, Andrea Mitrovic, Małgorzata Lisiak, Ewelina Wilińska – Justyna Łysiak (libero) oraz Martyna Łazowska, Adrianna Kukulska, Natalia Lijewska, Marta Pol. Trener: Maciej Biernat.
Fenerbahce: Eda Erdem, Bojana Drca, Arina Fedorovtseva, Irina Fietisova, Magdalena Stysiak, Ana Cristina – Gizem Örge (libero) oraz Cansu Cetin, Meliha Diken, Meryem Boz, Buse Ünal, Asli Kalac. Trener: Stefano Lavarini.