Legenda UFC skazana! Co z hitową walką?

Sporty walki
Legenda UFC skazana! Co z hitową walką?
fot. YouTube
Tony Ferguson (z lewej) został skazany

Tony Ferguson (25-0, 12 KO, 8 SUB) został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Legendarny zawodnik UFC pod wpływem alkoholu kierował samochodem i spowodował wypadek. Warto przypomnieć, że Amerykanin już niedługo ma stoczyć hitową walkę.

O Fergusonie ostatnio ponownie zrobiło się głośno. Niestety nie ze względów sportowych. W nocy 7 maja zawodnik UFC był uczestnikiem wypadku drogowego. Prowadzony przez Amerykanina pojazd uderzył w dwa samochody, które były zaparkowane pod jednym z nocnych klubów w Hollywood. Po tym zderzeniu auto zawodnika MMA przetoczyło się na bok. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mariusz Pudzianowski z propozycją dla Roberta Lewandowskiego! "MMA? Pomogę!"

 

Jak się okazało Ferguson, kiedy wsiadł za kierownicę, był pod wpływem alkoholu. Podczas rozprawy zawodnik MMA nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd skazał Amerykanina. Były tymczasowy mistrz UFC w wadze lekkiej usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

 

Swoją ostatnią walkę Ferguson stoczył w lipcu 2023 roku. Podczas gali UFC 291 naprzeciwko niego stanął Bobby Green (31-14-1, 11 KO, 9 SUB, 1 NC). "King" poddał rywala w trzeciej rundzie. "El Cucuy" w grudniu tego roku ma ponownie zameldować się w oktagonie. 16 grudnia podczas gali UFC 296 naprzeciwko niego stanie Paddy Pimblett (20-3, 6 KO, 9 SUB).

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie