5:0 do przerwy! Reprezentant Polski w fazie pucharowej Ligi Mistrzów

Arsenal pokonał na swoim stadionie RC Lens 6:0. Dzięki temu triumfowi drużyna Jakuba Kiwiora zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Arsenal bardzo dobrze wszedł w to spotkanie. Pierwsza bramka padłą już w 14. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni na trybunach Emirates Stadium nie musieli długo czekać. W 21. minucie prowadzenie londyńskiego klubu podwyższył Gabriel Jesus.

Przed przerwą gospodarze zdołali strzelić jeszcze aż trzy gole. Błędy francuskiego zespołu w defensywie wykorzystali Bukayo Saka, Gabriel Martinelli oraz Martin Odegaard. RC Lens nie było w stanie znaleźć odpowiedzi na dobrą grę przeciwników. Piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 5:0 dla Arsenalu.

Warto zaznaczyć, że w wyjściowym składzie RC Lens pojawił się Przemysław Frankowski. Natomiast na początku drugiej połowy na murawie zameldował się następny reprezentant Polski. Ołeksandr Zinchenko został zmieniony przez Jakuba Kiwiora.

Pod koniec spotkania sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment pewnie wykorzystał Jorginho. Starcie zakończyło się triumfem Arsenalu 6:0. Ekipa z Londynu zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie B i ma już zapewniony awans do kolejnej rundy największego europejskiego pucharu.

Arsenal - RC Lens 6:0 (5:0)
Bramki: Kai Havertz 13, Gabriel Jesus 21, Bukayo Saka 23, Gabriel Martinelli 27, Martin Odegaard 45+1, Jorginho 86 (k.)

Arsenal: David Raya - Takehiro Tomiyasu (Ben White 46), William Saliba, Gabriel, Ołeksandr Zinchenko (Jakub Kiwior 46) - Martin Odegaard, Declan Rice (Jorginho 75), Kai Havertz - Bukayo Saka (Reiss Nelson 66), Gabriel Jesus (Eddie Nketiah 82), Gabriel Martinelli

RC Lens: Brice Samba - Jonathan Gradit (Abdukodir Khusanov 62), Kevin Danso, Facundo Medina (Deiver Machado 46) - Przemysław Frankowski, Nampalys Mendy (David Costa 76), Salis Abdul Samed (Neil El Aynaoui 46), Massadio Haidara - Florian Sotoca (Adrien Thomasson 46), Elye Wahi, Angelo Fulgini