Nie żyje były polski żużlowiec. Miał 46 lat

Żużel
Nie żyje były polski żużlowiec. Miał 46 lat
Fot. PAP
Nie żyje były polski żużlowiec. Miał 46 lat

Nie żyje Robert Gwara - były polski żużlowiec, który ścigał się w barwach Polonii Piła. W wieku 46 lat przegrał walkę z chorobą nowotworową. Informację o śmierci sportowca podał jego były klub.

Gwara startował na żużlu w latach 1993-1996. Karierę rozpoczynał w barwach Polonii Piła, a na swoim koncie zapisał również występy w Kolejarzu Rawicz. W ramach juniorskich rozgrywek startował w MDMP i MMPPK, a także w Brązowym Kasku. Trzy lata po rozpoczęciu kariery zakończył starty, ale nadal aktywnie wspierał pilski żużel.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda niemieckiego klubu. Był strzelcem historycznego gola


W ostatnich latach toczył walkę z nowotworem złośliwym i opisywał swoją sytuację w sieci zbierając pieniądze na leczenie.


- Od stycznia tego roku usłyszałem diagnozę, nowotwór złośliwy z przerzutami, przeszedłem do tej pory kilka zabiegów, cały czas otrzymuje chemię. Cały czas walczę z chorobą z przerzutami oraz z ZUSem, ponieważ nie otrzymałem renty, na tą chwilę nie mam za co się leczyć, ani żyć, bardzo proszę ludzi dobrej woli o pomoc w dalszej walce o moje życie (pisownia oryginalna - przyp. red.) - pisał Gwara na stronie zbiórki.


W środę 29 listopada informację o śmierci swojego byłego zawodnika podał oficjalny profil Polonii Piła na Facebooku.

 

- W dniu wczorajszym odszedł od Nas wychowanek oraz były zawodnik naszego klubu Robert Gwara. Składamy najszczersze kondolencje dla całej rodziny - napisano w komunikacie.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie