Krocie do podniesienia z murawy. Tyle można zarobić na Euro 2024

Piłka nożna
Krocie do podniesienia z murawy. Tyle można zarobić na Euro 2024
Fot. PAP
Na Euro 2024 do podniesienia z murawy będą krocie

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził w sobotę (2 grudnia) w Hamburgu system podziału nagród finansowych dla drużyn, które wezmą udział w mistrzostwach Europy w 2024 roku.

Pula nagród w turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca - 14 lipca 2024 w Niemczech, wyniesie aż 331 milionów euro. Każda z 24 reprezentacji, biorących udział w mistrzostwach, za samo zakwalifikowanie się na turniej otrzyma 9,25 mln euro. Za każde zwycięstwo w fazie grupowej można wzbogacić się o równy milion euro, zaś remis na tym etapie zmagań wyceniono na połowę tej sumy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy Marek Papszun obejmie reprezentację Czech? "To byłaby bomba"

 

W fazie pucharowej premie oczywiście wzrastają. Za awans do 1/8 finału każda z drużyn wzbogaci się o półtora miliona euro, zakwalifikowanie się do ćwierćfinałów da zastrzyk w postaci 2,5 mln euro, a każdy z czterech półfinalistów dostanie dodatkowo po 4 miliony euro.

 

 

 

 

Drużyna, która przegra w wielkim finale mistrzostw Europy wzbogaci się dodatkowo o 5 milionów, a złoci medaliści dostaną 8 milionów euro. Maksymalna kwota, jaka może wpaść na konto przyszłorocznych mistrzów Starego Kontynentu to - zakładając komplet zwycięstw w turnieju - aż 28,25 milionów euro, czyli - przy obecnym kursie walut - prawie 123 miliony złotych!

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie