Perugia znów zwycięska, dobry mecz Kamila Semeniuka

PAP

Bez niespodzianki w meczu 8. kolejki włoskiej Serie A siatkarzy. Sir Susa Vim Perugia Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona w czterech setach pokonała drużynę Cisterna Volley. Semeniuk zagrał całe spotkanie i zdobył 14 punktów. Leon nie pojawił się na boisku.

W pierwszym secie siatkarze Perugii bardzo szybko zdominowali swoich przeciwników. Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania wygrywali 9:5, a potem tylko powiększali rozmiary swojego prowadzenia (14:7, 22:16). Partia zakończyła się punktowym blokiem Wassima Ben Tary i zwycięstwem gospodarzy 25:16.

W drugiej odsłonie gospodarze znów już na samym początku zbudowali sporą przewagę (7:3, 11:7), ale potem do głosu doszli goście - dobry okres gry Cisterny spowodował, że w połowie seta Perugia prowadziła tylko 15:14. Od tego momentu, przy zagrywce Simone Gianellego, liderzy Serie A zdobyli jednak sześć punktów z rzędu i przy wyniku 21:14 byli już spokojni o wygraną w tej części spotkania. Seta znów zamknął punkt blokiem - tym razem zdobył go Semeniuk (25:19).

Prowadzenie 2:0 w setach najwyraźniej trochę uśpiło Perugię, bo na początku trzeciej partii to goście wypracowali trzypunktową przewagę (3:6). Wydawało się, że za chwilę Semeniuk i spółka przejmą inicjatywę, ale czas mijał, a przewagi Cisterny zamiast topnieć, powiększała się. Gdy urosła do sześciu punktów (12:18) stało się jasne, że gospodarze muszą rzucić się w siatkarską pogoń za rywalami. Podjęli taką próbę, w pewnym momencie wydawało się nawet, że pogoń może być skuteczna, jednak od stanu 18:20 znów do głosu doszli gracze Cisterny. W ostatnich akcjach tej partii najpierw asa zagrał Efe Bayram, po chwili błąd w przyjęciu popełnił Ołeh Płotnicki i skończyło się na 25:20 dla Cisterny.

Trzeci set do stanu 10:10 stał pod znakiem walki punkt za punkt. Potem siatkarze Perugii wrzucili wyższy bieg, z kolejnych ośmiu akcji wygrali siedem i błyskawicznie odskoczyli na 17:11. Wydawało się, że przy takim będą już mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku i bez problemów zamkną spotkanie w czterech partiach. Trochę problemów jednak mieli - od stanu 23:17 Cisterna zdobyła cztery punkty z rzędu i zrobiło się tylko 23:21. Niemoc gospodarzy punktowym atakiem przełamał Semeniuk (24:21). Potem przy meczbolu pomylił się Płotnicki (24:23), ale kolejną akcję gracze Perugii już wygrała i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Kamil Semeniuk rozegrał całe spotkanie. Zdobył 14 punktów - 9 w ataku (na 21 prób, 43 procent skuteczności, popełnił cztery błędy, raz został zablokowany), dwa blokiem i trzy serwisem (przy czterech błędach). Miał 40 procent perfekcyjnego przyjęcia, w odbiorze zagrywki popełnił jeden błąd. Zmagający się z problemami zdrowotnymi Wilfredo Leon nie pojawił się na boisku.

Perugia zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem ośmiu zwycięstw i jednej porażki. Tuż za plecami zespołu reprezentantów Polski jest Itas Trentino, który w tym sezonie jeszcze w lidze nie przegrali (bilans 7-0), ale w tym momencie ma o dwa mecze rozegrane mniej.