Bez wielkich emocji. Siatkarski klasyk Resovia – Skra rozstrzygnięty w trzech setach

Asseco Resovia Rzeszów - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 w klasyku PlusLigi.

Asseco Resovia wygrała z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:0 w meczu 9. kolejki PlusLigi. Siatkarski klasyk nie dostarczył większych emocji. Wyżej notowana drużyna z Rzeszowa miała wyraźną przewagę w ofensywie i zamknęła rywalizację w trzech setach.

Początek spotkania to wyrównana walka obu zespołów (8:8). W środkowej części seta przewagę zaczęli budować skuteczniejsi w ataku rzeszowianie (15:12, 20:15). Atutem gospodarzy była również zagrywka, która sprawiała kłopoty przyjmującym bełchatowian. W końcówce Asseco Resovia kontrolowała sytuację, a ostatni punkt dała im zepsuta zagrywka rywali (25:20).

Początek drugiej odsłony dla bełchatowian (3:6), ale gospodarze szybko odrobili straty i wynik długo oscylował wokół remisu (10:10, 16:16). Później odskoczyli rzeszowianie, którzy po asie Fabiana Drzyzgi prowadzili 21:17. Przyjezdni nie rezygnowali i losy tej partii ważyły się do samego końca. Torey DeFalco wywalczył piłkę setową (24:22), błąd gospodarzy przedłużył nadzieje Skry, ale w kolejnej akcji Karol Kłos skutecznie zaatakował ze środka (25:23).

Goście udanie rozpoczęli trzecią partię (1:4), ale podobnie jak w poprzedniej gra szybko się wyrównała. Rzeszowianie długo nie mogli uzyskać przewagi, problemy w ataku miał Stephen Boyer. W środkowej części seta zdołali jednak odskoczyć na trzy oczka (17:14). Od tego momentu Asseco Resovia utrzymywała punktową zaliczkę, zmierzając po wygraną. Jakub Kochanowski wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji Kłos zakończył rywalizację atakiem ze środka (25:21).

Skrót meczu Resovia - Skra:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (14), Stephen Boyer (11) – Asseco Resovia; Dawid Konarski (13) – PGE GiEK Skra. Przyjęcie, atak, zagrywka (5–1) po stronie gospodarzy; bełchatowianie lepiej punktowali blokiem (4–6). MVP: Fabian Drzyzga.

Asseco Resovia – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

Resovia: Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Yacine Louati, Karol Kłos, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco – Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Rejno. Trener: Giampaolo Medei.
Skra: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Nowak, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Przemysław Kupka, Wiktor Nowak, Mateusz Poręba, Pierre Derouillon. Trener: Andrea Gardini.

Wyniki meczów 9. kolejki PlusLigi:

2023-11-30: Barkom Każany Lwów – PSG Stal Nysa 1:3 (23:25, 17:25, 25:22, 22:25)
2023-12-01: Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (16:25, 25:27, 17:25)
2023-12-01: GKS Katowice – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2 (33:31, 18:25, 19:25, 28:26, 15:11)
2023-12-02: Asseco Resovia Rzeszów – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)
2023-12-02: Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-02: Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-03: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).