Zdemolowali rywali na ich boisku! Trwa zwycięska seria siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel jest liderem tabeli PlusLigi (27 punktów, mecze 9–0).

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 w spotkaniu 9. kolejki PlusLigi. Mistrzowie Polski odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie, prowadzą w tabeli z kompletem punktów i pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Seria dobrych zagrywek Norberta Hubera dała ekipie Jastrzębskiego Węgla solidną zaliczkę już na początku premierowej partii (2:7). Właśnie zagrywka i skuteczna gra w ataku, były elementami, które pozwoliły gościom dominować na przestrzeni seta. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek, a zepsuta zagrywka lublinian zakończyła tę jednostronną partię (14:25).

Druga odsłona była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Poprawili zagrywkę, grali skuteczniej i w efekcie długo dotrzymywali kroku mistrzom Polski (9:9, 17:17). W pewnym momencie prowadzili 19:18, ale trzy kolejne akcje padły łupem gości. Jastrzębianie wygrali też kluczowe akcje seta. Asem popisał się Ryan Sclater (20:23), a ostatnie punkty przyniosły atak i zagrywka Tomasza Fornala (21:25).

Obiecująca gra gospodarzy w drugim secie nie przełożyła się na kolejną partię. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla już w pierwszych akcjach uzyskali przewagę (1:4), a lublinianie nie potrafili zatrzymać sprawnie działającej siatkarskiej maszyny. Po asie Jurija Gladyra różnica wzrosła do dziesięciu oczek (6:16). W końcówce kolejne asy dołożył Huber i właśnie jedna z jego punktowych zagrywek zakończyła to spotkanie (11:25).

Skrót meczu Bogdanka LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Alexandre Ferreira (9) – Bogdanka LUK; Norbert Huber (14), Tomasz Fornal (14), Jean Patry (9) – Jastrzębski Węgiel. Dominacja gości w każdym elemencie – przyjęciu, ataku (41%–66% skuteczności), zagrywce (2–10, 5 asów Huber) i bloku (3–7). MVP: Tomasz Fornal (11/16 = 69% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 11:25)

LUK: Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Marcin Komenda, Tobias Brand – Thales Hoss (libero) oraz Jakub Wachnik, Maciej Krysiak, Damian Hudzik, Damian Schulz, Jakub Nowosielski. Trener: Massimo Botti.
Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Edvins Skruders, Ryan Sclater, Adrian Markiewicz. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 9. kolejki PlusLigi:

2023-11-30: Barkom Każany Lwów – PSG Stal Nysa 1:3 (23:25, 17:25, 25:22, 22:25)
2023-12-01: Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (16:25, 25:27, 17:25)
2023-12-01: GKS Katowice – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2 (33:31, 18:25, 19:25, 28:26, 15:11)
2023-12-02: Asseco Resovia Rzeszów – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)
2023-12-02: Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:15, 25:22, 25:13)
2023-12-02: Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 11:25)
2023-12-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-03: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).