PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - PGE GiEK Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki PlusLigi będziemy świadkami ligowego klasyka. Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się na własnym parkiecie z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Oba zespoły na początku minionej dekady rozstrzygały między sobą najważniejsze trofea w kraju oraz były liczącymi się ekipami w Europie. Ostatnie lata to jednak pasmo niepowodzeń. Dopiero w poprzednim sezonie Resovia dała nadzieję swoim kibicom na powrót do ścisłej czołówki, kiedy to zajęła trzecie miejsce i dzięki temu awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

W niej Resovia nie popisała się w pierwszym starciu przegrywając u siebie z Tours VB 1:3, ale zrehabilitowała się tydzień później wygrywając na wyjeździe z ACH Ljubljana 3:0. Z kolei w PlusLidze siatkarze ze stolicy Podkarpacia zwyciężyli czterech ostatnich rywali i w tabeli plasują się na szóstym miejscu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Geneza upadku AZS-u Częstochowa. Reportaż

 

Skra, mimo że rozegrała jedno spotkanie mniej, spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, czego dowodem dopiero 13. lokata. W przypadku podopiecznych Andrei Gardiniego iskierką nadziei jest niedawny triumf na własnym parkiecie z Projektem Warszawa 3:1. Bełchatowianie koniecznie potrzebują pójść za ciosem, ponieważ ich strata do czołowych miejsc jest już gigantyczna.

 

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. W Bełchatowie Resovia wygrała 3:2, natomiast w Rzeszowie gospodarze zwyciężyli bez straty seta.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Asseco Resovia Rzeszów - PGE GiEK Skra Bełchatów od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie