Zwycięstwo Ito w Lillehammer

W sobotę i niedzielę odbywają się dwa konkursy Pucharu Świata.

Japonka Yuki Ito wygrała pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet na normalnym obiekcie (HS 98) w norweskim Lillehammer. Na podium stanęły też Francuzka Josephine Pagnier i Kanadyjka Alexandria Loutitt. Anna Twardosz uplasowała się na 39. pozycji.

Ito skoczyła 90,5 m i po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. W drugiej uzyskała 94 m, co dało jej notę 244,6 pkt. Pagnier skoczyła 92 i 92,5 m, uzyskując 242,7 pkt. W pierwszej serii najlepsza była Loutitt po skoku na 96 m. Później wylądowała 7,5 metra bliżej i z dorobkiem 241,6 pkt spadła na trzecią lokatę. Tuż za podium uplasowała się Norweżka Eirin Maria Kvandal.

Twardosz oddała skok na 72,5 metra i zakończyła udział w zawodach na 39. pozycji. Pola Bełtowska i Natalia Słowik odpadły w piątkowych kwalifikacjach.

W niedzielę zawodniczki będą rywalizować na dużej skoczni w Lillehammer.