Francuzka ze złotem. Polki poza konkursem

Zimowe
Francuzka ze złotem. Polki poza konkursem
fot. PAP/EPA
Josephine Pagnier świętująca zwycięstwo.

Francuzka Josephine Pagnier po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet na dużym obiekcie (HS 140) w norweskim Lillehammer. Druga była Kanadyjka Alexandra Loutitt, a trzecia Norweżka Eirin Maria Kvandal. Polki nie awansowały do konkursu.

Francuzka była bezkonkurencyjna - pierwszą serię wygrała po skoku na odległość 140,5 m, a w drugiej zanotowała 134,5 m, co dało jej w sumie 272,4 pkt.

 

Loutitt w pierwszej serii skoczyła 139,5 m, w drugiej była natomiast minimalnie lepsza od Pagnier - 135,5 m. Jej łączna nota była jednak gorsza od zwyciężczyni o 4,9 pkt.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sztafeta w Gaellivare rozstrzygnięta. Polki poza czołówką

 

Kvandal, która w obu seriach startowała z obniżonej belki, po pierwszym skoku na odległość 135,5 m była czwarta, jednak 132,5 m w drugiej próbie pozwoliło jej zgromadzić w sumie 252,8 pkt i awansować na trzecie miejsce. Pomógł jej także słabszy drugi skok Słowenki Emy Klinec, która uzyskała 127 m i spadła na piątą pozycję.

 

Najlepsza z Polek Pola Bełtowska w kwalifikacjach zajęła 49. miejsce. Natalia Słowik była 50., a Anna Twardosz 54.

 

Pagnier została liderką klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem 180 pkt. Druga jest Loutitt - 140, a trzecia sobotnia triumfatorka Japonka Yuki Ito - 136.

 

Kolejne zawody kobiet odbędą się w szwajcarskim Engelbergu (14-17 grudnia).

KZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie