UEFA zmieniła karę Legii Warszawa! Jest oficjalny komunikat po odwołaniu

Piłka nożna
UEFA zmieniła karę Legii Warszawa! Jest oficjalny komunikat po odwołaniu
fot. Cyfrasport, PAP/EPA
Prezes Legii Warszawa Dariusz Miodulski.

Legia Warszawa niedawno zaapelowała do UEFA o złagodzenie kary, jaką stołeczny klub otrzymał po aferze w pierwszej rundzie Ligi Konferencji Europy przy okazji spotkania z angielską Aston Villą. Federacja podjęła decyzję o modyfikacji kary.

21 września Legia Warszawa mierzyła się z Aston Villą na otwarcie fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Warszawianie pokonali drużynę przyjezdnych 3:2 po trafieniach Pawła Wszołka i dublecie Ernesta Muciego. Niemniejszym echem odbiły się sytuacje pozaboiskowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Boniek: Jak kochacie Legię, to dbajcie o nią

 

UEFA ukarała stołeczny zespół m.in. za blokowanie przejść, zamknięcie bram ewakuacyjnych oraz odpalenie środków pirotechnicznych przez kibiców. Łączna wartość kar wyniosła 41 tysięcy euro. Legia postanowiła odwołać się od kar. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA wydała nowy komunikat po rozpatrzeniu odwołania. 

 

Europejska centrala piłkarska zamknęła postępowania dyscyplinarne, dotyczące rzekomego użycia środków pirotechnicznych, a także w sprawie niedopilnowania, aby wszystkie wyjścia i bramy na stadionie pozostały otwarte w momencie przebywania kibiców na trybunach. Nie zmieniła się z kolei grzywna za blokowanie przejść.

 

Legia w dalszym ciągu będzie musiała zapłacić 16 tysięcy euro. Jest to jednak wciąż o 25 tysięcy mniej niż pierwotnie Legia miałaby zapłacić, gdyby nie udało się dojść do porozumienia z UEFA. Wciąż nieznane są natomiast decyzje w sprawie incydentów, mających miejsce przy okazji spotkania rewanżowego w Birmingham.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie