Wysokie zwycięstwo Fenerbahce, Szymański z kolejnym golem

Reprezentant Polski Sebastian Szymański w tym sezonie strzelił już dziesięć goli dla Fenerbahce Stambuł

Piłkarz Fenerbahce Stambuł Sebastian Szymański strzelił gola w wygranym 4:1 meczu z Sivassporem w 14. kolejce tureckiej ekstraklasy. Klub reprezentanta Polski ma 37 pkt i prowadzi w lidze dzięki lepszemu bilansowi bramkowego od drugiego Galatasaray Stambuł.

W 17. min Dusan Tadić dostrzegł wbiegającego w pole karne Szymańskiego i z lewego skrzydła podał do polskiego pomocnika, który uderzył bez przyjęcia i otworzył wynik meczu.

Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Irfan Can Kahveci. Po przerwie gola dla Sivassporu strzelił Rey Manaj. Następnie Alaaddin Okumus skierował piłkę do własnej bramki, a w 75. min wynik na 4:1 ustalił Edin Dzeko, któremu asystował Tadić. Szymański rozegrał cały mecz.

Dla reprezentanta Polski było to siódme ligowe trafienie w obecnym sezonie. Ma także cztery asysty. Licząc wszystkie klubowe rozgrywki, może pochwalić się już 10 golami oraz dziewięcioma kluczowymi podaniami w barwach Fenerbahce.