LM: Bardzo trudny mecz i ważne zwycięstwo mistrzyń Polski

Valentina Diouf (z lewej) była jedną z wyróżniających się zawodniczek drużyny ŁKS-u Commerceconu Łódź w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzyń siatkarek z ukraińskim Prometejem Dnipro

Siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów siatkarek. W spotkaniu czwartej kolejki grupy E mistrzynie Polski po bardzo trudnym meczu pokonały ukraiński Prometej Dnipro 3:2 (25:23, 22:25, 28:26, 23:25, 15:10).

Z wcześniejszych trzech spotkań grupy E łodzianki wygrały tylko jedno - właśnie z Prometejem. W rumuńskim Mioveni, gdzie siatkarki z Ukrainy rozgrywają swoje domowe mecze Ligi Mistrzyń, ŁKS pewnie zwyciężył 3:0. Taki wynik napawał optymizmem przed rewanżem w Łodzi, jednak ten okazał się dla mistrzyń Polski zdecydowanie trudniejszą przeprawą.

W pierwszym secie zawodniczki trenera Alessandro Chiappiniego wyszły na prowadzenie 19:15, ale od tego momentu przegrały cztery kolejne akcje i zamiast spokojnej wygranej swojej drużyny kibice w łódzkiej Sport Arenie zobaczyli nerwową końcówkę. Ostatnie dwie akcje tej partii należały jednak do siatkarek ŁKS-u, które po punktowym bloku Aleksandry Gryki wygrały 25:23.

Seta numer dwa lepiej rozpoczęły mistrzynie Polski, ale potem inicjatywę przejęły przyjezdne. Prowadziły 13:10, potem nawet 20:14 i ostatecznie wygrały 25:22.

Trzecia odsłona rozstrzygnęła się w grze na przewagi. W końcówce partii to Prometej miał skromną przewagę (21:23) i trzy piłki setowe w górze, ale łodzianki za każdym razem były w stanie się obronić, a potem same zamknęły seta dwoma skutecznymi blokami (28:26).

W wyrównanej czwartej partii losy zwycięstwa znów rozstrzygnęły się po dwudziestym punkcie, a decydujący okazał się krótki przestój łodzianek w ważnym momencie. Od stanu 21:19 dla ŁKS-u drużyna gości wygrała trzy kolejne akcje i kilka chwil później miała setbola. Tym razem Prometej wykorzystał już pierwszą swoją okazję - siatkarki z Ukrainy wygrały 25:23 i doprowadziły do tie-breaka.

Decydującego seta gospodynie zaczęły źle - po kilku nieudanych akcjach przegrywały 2:5. Na szczęście szybko podniosły jakość swojej gry i jeszcze przed zmianą stron wyszły na prowadzenie (8:7). Potem kilka trudnych serwisów posłała na stronę rywalek Julita Piasecka i ŁKS odskoczył na cztery punkty (11:7). Tej przewagi mistrzynie Polski nie oddały już do końca spotkania - w ostatniej akcji pewnym atakiem punkt zdobyła Valentina Diouf, ŁKS wygrał 15:10 i cały mecz 3:2.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka.

To drugie zwycięstwo łodzianek w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Zawodniczki trenera Chiappiniego dwukrotnie pokonały Prometej (3:0 i 3:2), a przegrały z rumuńskim CS Volei Alba Blaj (1:3) i z francuskim Volero le Cannet (2:3). Kolejny mecz zagrają 11 grudnia, na wyjeździe przeciwko drużynie z Rumunii.

Liga Mistrzyń siatkarek, grupa E, 4. kolejka

ŁKS Commercecon Łódź - SC Prometej Dnipro 3:2 (25:23, 22:25, 28:26, 23:25, 15:10)

ŁKS: Roberta Ratzke (3), Valentina Diouf (25), Aleksandra Dudek (16), Amanda Francisco (12), Kamila Witkowska (12), Aleksandra Gryka (18), Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Julita Piasecka (8), Anastasia Hryszczuk (1), Sonia Stefanik (1), Paulina Zaborowska.

Prometej: Melisa Ege Bukmen (4), Marta Drpa (30), Svitłana Dorsman (17), Bojana Milenković (12), Diana Meliuszkyna (5), Daria Szarhorodska (6), Krystyna Niemcewa (libero) oraz Kateryna Wasyliewa, Jewhenija Hober (15), Wiktoria Danczak.