Ślepsk wygrał w Bełchatowie! Szósta porażka siatkarzy Skry

Siatkarz PGE Skry Bełchatów Bartłomiej Lemański i Konrad Stajer ze Ślepska Malow Suwałki podczas meczu 10. kolejki PlusLigi.

PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3 w spotkaniu otwierającym 10. kolejkę PlusLigi. W dwóch pierwszych setach pewnie wygrała ekipa z Suwałk, w trzecim siatkarze Skry wrócili do gry, ale podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zwyciężyli w czwartej partii i zgarnęli komplet punktów.

Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa z Suwałk (4:7), ale gospodarze szybko odrobili straty (8:8). W środkowej części seta znów odskoczyli goście (10:14), ale dwa asy posłał Bartłomiej Lipiński (13:14), a bełchatowianie znów wyrównali (16:16). Końcówka należała do siatkarzy Ślepska Malow, którzy wygrali kluczowe akcje od stanu 19:19. Byli w tym secie skuteczniejsi w ataku i popełnili mniej błędów od rywali. Wynik na 21:25 ustalił Bartosz Filipiak.

W drugiej odsłonie minimalną przewagę miał Ślepsk (4:6, 11:13), ale bełchatowianie trzymali kontakt z rywalami. Siatkarze PGE GiEK Skry grali skuteczniej od rywali w ataku, gorzej jednak prezentowali się w polu serwisowym i w bloku. W pewnym momencie suwalczanie odskoczyli na trzy oczka (16:19) i nie dali sobie wydrzeć tej przewagi w końcówce. Asa dołożył Filipiak (17:21), a seta zamknął efektownym atakiem po bloku rywali Paweł Halaba (21:25).

Początek trzeciej partii toczył się przy minimalnej przewadze gospodarzy (3:1, 9:7). Suwalczanie wyrównali (9:9), ale później poszła punktowa seria Skry przy zagrywkach Dawida Konarskiego (15:9). Gospodarze się rozkręcili, skutecznie atakował Adrian Aciobanitei, asa dołożył Grzegorz Łomacz i było 20:12. Wówczas przebudzili się przyjezdni, którzy wygrali pięć kolejnych akcji (20:17). Skra utrzymała jednak przewagę, kończąc seta atakiem Konarskiego (25:20).

Set numer cztery to udane otwarcie drużyny z Bełchatowa (9:5), ale przeciwnicy szybko odrobili straty (13:13). Później przewagę uzyskali siatkarze Ślepska, którzy w końcówkę seta wchodzili z dwoma punktami przewagi – po ataku Filipiaka było 18:20. Później gospodarze przegrywali 19:22, ale zdołali wyrównać (22:22). Filipiak atakiem blok-aut wywalczył piłkę meczową, a w kolejnej akcji atak Lipińskiego w taśmę zakończył rywalizację (23:25).

Skrót meczu Skra - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (28) Adrian Aciobanitei (14) – PGE GiEK Skra; Bartosz Filipiak (26), Bartosz Firszt (15), Joaquin Gallego (10) – Ślepsk Malow. MVP: Bartosz Firszt (13/22 = 59% skuteczności w ataku + 2 bloki).

PGE GiEK Skra Bełchatów poniosła szóstą porażkę w sezonie, mając na koncie trzy zwycięstwa; z 7 punktami zajmuje 13. miejsce w tabeli. Ślepsk Malow Suwałki wygrał swój czwarty z dziesięciu dotychczas rozegranych meczów; wywalczył 12 punktów i jest 10. w tabeli.

Skra: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka, Pierre Derouillon. Trener: Andrea Gardini.
Ślepsk: Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez, Bartosz Firszt– Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Ziga Stern, Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 10. kolejki PlusLigi:

2023-12-05: PGE GiEK Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 23:25)
2023-12-05: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice (wtorek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-05: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa (środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-06: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2023-12-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Enea Czarni Radom (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport News)
2023-12-21: PSG Stal Nysa – KGHM Cuprum Lubin (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).