Trener rewelacji Fortuna Pucharu Polski: Trzeba liczyć na duży łut szczęścia

Piłka nożna
Trener rewelacji Fortuna Pucharu Polski: Trzeba liczyć na duży łut szczęścia

- Patrząc racjonalnie, nikt nie daje nam szans, bo gramy z zespołem z Ekstraklasy. Trzeba liczyć na duży łut szczęścia - mówi przed meczem 1/8 Fortuna Pucharu Polski z Piastem Gliwice trener Cariny Gubin Grzegorz Kopernicki. - Jakby kilka czynników złożyło się w całość, jest jakiś procent szans na to, że wygramy - dodaje.

Obecność Cariny Gubin w gronie szesnastu najlepszych drużyn Pucharu Polski 2023/2024 to największa niespodzianka na tym etapie rozgrywek. Trzecioligowy klub z województwa lubuskiego w pierwszej rundzie wyeliminował drugoligową Radunię Stężyca (4:1), a w 1/16 finału pokonał inną drużynę z zaplecza Ekstraklasy, Stal Stalowa Wola (1:0).

 

Teraz gubinianie zmierzą się w zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej - z Piastem Gliwice. Faworytem tego starcia będzie oczywiście Piast, ale gracze Cariny bez wątpienia będą chcieli pokazać, że stać ich na kolejną niespodziankę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy trener Resovii Rzeszów! Kiedyś pracował w reprezentacji Polski

 

- Na pewno będzie to mecz, w którym nasi zawodnicy będą mocno zmobilizowani, będą chcieli porównać swoje umiejętności na tle klubu z Ekstraklasy, zobaczyć jak dużo ich od tej ekstraklasy dzieli - mówi w rozmowie z Polsatem Sport trener Cariny Grzegorz Kopernicki.

 

- Będziemy chcieli wysoko odbierać piłkę, trochę w piłkę pograć, pokazać się z dobrej strony. Cały czas staramy się grać wysoko, w ten sposób trenujemy i jesteśmy przyzwyczajeni do takiej gry - tłumaczy Kopernicki i dodaje, że próba zmiany stylu gry przed spotkaniem z Piastem raczej nie wyszłaby jego zespołowi na dobre.

 

Jak trener Cariny ocenia szanse swojej drużyny na pokonanie dużo wyżej notowanego rywala? - Patrząc racjonalnie, nikt nie daje nam szans, bo gramy z zespołem z Ekstraklasy. Trzeba liczyć na duży łut szczęścia - przyznaje. - Jakby kilka czynników złożyło się w całość, jest jakiś procent szans na to, że wygramy.

 

Zespół z Gubina składa się w dużej części z bardzo młodych zawodników. Kopernicki przyznaje, że prowadzenie takiej ekipy jest dużym wyzwaniem. - W tym sezonie mamy ultra młody zespół. Mamy w składzie 18-19-latków, mamy zawodników, którzy jeszcze nie grali w piłce seniorskiej. Jest dużo niezadowolenia, bo zawodnicy chcą dużo grać, uważają, że są gotowi, a z mojego punktu widzenia potrzebują jeszcze dużo czasu.

 

Trener rewelacji obecnej edycji Fortuna Pucharu Polski podkreśla, że priorytetem dla jego drużyny jest utrzymanie się w III lidze - po osiemnastu kolejkach spotkań gubinianie zajmują w grupie III tego poziomu rozgrywek szesnaste miejsce na osiemnaście zespołów.

 

- Myślę, że teraz naszym najważniejszym celem jest utrzymanie się w trzeciej lidze. Awans to chyba sfera marzeń. Klub jest biedny, w trzeciej lidze mamy chyba najmniejszy budżet ze wszystkich zespołów. Nie mamy też warunków, infrastruktury. Stadion jest w bardzo kiepskim stanie. Trzeba by spełnić dużo warunków, żeby marzyć o grze klasę wyżej - przyznaje Kopernicki.

 

Mecz 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Carina Gubin - Piast Gliwice rozpocznie się w czwartek, 7 grudnia o godzinie 12:00. Transmisja w Polsacie Sport oraz w Polsat Box Go od godziny 11:50.

 

GW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie