Trzy szybkie sety, 11 asów serwisowych! Efektowne zwycięstwo reprezentacji Polski siatkarzy

Reprezentacja Polski siatkarzy pewnie wygrała z Azerbejdżanem 3:0 w pierwszym meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA 2023).

Polscy siatkarze od zwycięstwa rozpoczęli udział w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). W pierwszym meczu turnieju w Telavi pewnie ograli Azerbejdżan 3:0. Impreza jest kwalifikacją do mistrzostw Europy U18, które zostaną rozegrane w 2024 roku.

Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego na inaugurację turnieju w Gruzji pewnie wygrali w trzech setach z reprezentacją Azerbejdżanu. W każdej z odsłon mieli wyraźną przewagę od początku do końca, co potwierdzają wyniki poszczególnych setów – 25:12, 25:16, 25:16.

Najwięcej punktów wywalczyli Jakub Szczurowski (17), Maciej Korona (12), Szymon Pobrotyn (12), Krzysztof Pietruszewski (11) – dla Polski, a Ogtay Gasimov (9) – dla Azerbejdżanu. Polacy skuteczniejsi w ataku (64%–34%), lepiej punktowali zagrywką (11–2) i blokiem (3–0), popełnili też mniej błędów własnych.

Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) są rozgrywane w gruzińskim mieście Telavi w dniach 5–9 grudnia. Zwycięzca wywalczy awans do finałów mistrzostw Europy U18. W kolejnych meczach reprezentacja Polski siatkarzy z rocznika 2007 zagra z Łotwą, Gruzją, Ukrainą i Estonią.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (25:12, 25:16, 25:16)