Wysokie zwycięstwo Coyotes nad Capitals

Hokeiści Arizona Coyotes pokonali u siebie Washington Capitals 6:0 w poniedziałkowym meczu ligi NHL, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu. Serię porażek przełamał zespół Tampa Bay Lightning, który wygrał z Dallas Stars 4:0.

Coyotes zdominowali rywali z Waszyngtonu szczególnie w pierwszej tercji, którą zakończyli wynikiem 5:0. W drugiej części meczu krążek w bramce umieścił jeszcze Nick Bjugstad.

Jak podaje firma zajmująca się statystykami sportowymi Sportradar, zespół z Tempe został tym samym pierwszym w historii NHL, który odnotował serię zwycięstw nad pięcioma ostatnimi zdobywcami Pucharu Stanleya. Najpierw pokonał aktualnie broniących tytułu hokeistów Vegas Golden Knights, a później jeszcze Tampa Bay Lightning, Colorado Avalanche, St. Louis Blues oraz w poniedziałek właśnie Washington Capitals.

Serię czterech porażek przełamali natomiast hokeiści Tampa Bay Lightning. W domowym meczu z Dallas Stars w pierwszej tercji gole zanotowali Nikita Kuczerow i Anthony Cirelli, a wynik na 4:0 w trzeciej części spotkania ustalili Luke Glendening i ponownie Cirelli.

Zespół z Tampy szybko zrewanżował się więc ekipie z Dallas za porażkę, którą poniósł w sobotę na wyjeździe.