Czegoś takiego nie było od 10 lat. Iga Świątek powtórzyła sukces Sereny Williams

Iga Świątek powtórzyła wyczyn Sereny Williams z 2013 roku

Iga Świątek, liderka światowego rankingu tenisistek, została pierwszą od 10 lat zawodniczką, która w jednym sezonie wygrała przynajmniej jeden turniej z każdej kategorii WTA Tour.

22-latka z podwarszawskiego Raszyna triumfowała w zakończonym niedawno sezonie w imprezie rangi 250, dwóch turniejach 500, jednym 1000, wielkoszlemowych turniejach Rolanda Garrosa i Wimbledonie oraz zmaganiach WTA Finals. Polka jest pierwszą zawodniczką od 10 lat, której udało się dokonać tej sztuki.

Ostatnią tenisistką, która mogła pochwalić się podobnym osiągnięciem, była Serena Williams. Amerykanka wygrała w 2013 roku turnieje w Brisbane, Miami, Charleston, Madrycie, Włoszech, Bastad, Toronto, Pekinie, wielkoszlemowe US Open i French Open oraz Turniej Mistrzyń w Stambule.

Iga Świątek bardzo wcześnie wznowi przygotowania do sezonu 2024. Jeszcze w grudniu Polka ma wziąć udział w turnieju towarzyskim w Arabii Saudyjskiej, zaś w styczniu wystąpi w United Cup.