Nie żyje wybitny trener siatkarski. Odszedł w wieku 55 lat

Siatkówka
Nie żyje wybitny trener siatkarski. Odszedł w wieku 55 lat
fot. PAP

Nie żyje Tore Aleksandersen. Znany norweski trener siatkarski, który prowadził m.in. dwa polskie kluby Impel Wrocław i BKS Profi Credit Bielsko-Biała, zmarł w wieku 55 lat. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

Tore Aleksandersen pochodził z Norwegii, tam w latach dziewięćdziesiątych rozpoczynał karierę trenerską. Później pracował m.in. w Niemczech (Schweriner SC, Allianz MTV Stuttgart), w Polsce (Impel Wrocław 2013–15, BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2016–18) i w Turcji. Był selekcjonerem reprezentacji Finlandii oraz Norwegii.

 

Czterokrotnie wywalczył ze swymi drużynami mistrzostwo Niemiec. Po raz ostatni w poprzednim sezonie, prowadząc siatkarki ze Stuttgartu. Największym sukcesem w Polsce było wicemistrzostwo, które zdobył w 2014 roku z Impelem. Pod koniec sezonu 2022/23 z powodu postępującej choroby zakończył karierę trenerską.

 

 

 

 

"Tore Aleksandersen zrobił wspaniałe rzeczy dla naszego klubu i siatkówki w Niemczech. Swoim niepowtarzalnym stylem i niezachwianą wiarą w zespół zapewnił Allianz MTV Stuttgart najbardziej udany okres. Zawsze będziemy go wspominać z wdzięcznością i będzie nam go strasznie brakować. Pogrążamy się w głębokiej żałobie z jego rodziną oraz wszystkimi krewnymi i przyjaciółmi" – powiedział dyrektor niemieckiego klubu Aurel Irion.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie