Zach Hyman z hat-trickiem. Kolejne zwycięstwo Golden Knights

Edmonton Oilers pokonali w środę u siebie Carolina Hurricanes 6:1, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu z lidze NHL.

Edmonton Oilers pokonali w środę u siebie Carolina Hurricanes 6:1, odnosząc piąte zwycięstwo z rzędu z lidze NHL. Do wygranej gospodarzy znacząco przyczynił się napastnik Zach Hyman, który zanotował hat-tricka.

Hokeiści z Edmonton zdominowali rywali w pierwszej tercji, czterokrotnie umieszczając krążek w bramce po strzałach Ryana McLeoda i Mattiasa Ekholma, a także dwóch trafieniach Hymana. Wynik na 5:0 podwyższył w drugiej części meczu Warren Foegele.

W trzeciej tercji honorowego gola dla Hurricanes zdobył Jordan Staal, jednak jeszcze przed końcem spotkania ponownie do bramki trafił Hyman. To jego trzeci hat-trick w karierze.

Oilers pozostali tym samym na zwycięskiej ścieżce, dzięki czemu poprawili nieco swoją sytuację po słabym początku sezonu.

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali natomiast hokeiści Pittsburgh Penguins, którzy w środę przegrali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 1:3. Gole dla gospodarzy zdobyli Anthony Cirelli, Nikita Kuczerow i Tanner Jeannot, natomiast jedyne trafienie dla gości na niecałą minutę przed końcem meczu zanotował Jake Guentzel.

Po przegranej w ostatnim meczu zwycięstwo odnieśli obrońcy Pucharu Stanleya Vegas Golden Knights, którzy pokonali na wyjeździe St. Louis Blues 6:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywali już 1:3. W drugiej części spotkania zdominowali jednak rywali strzelając cztery gole, a jednego dołożył jeszcze William Karlsson do pustej bramki 12 sekund przed końcem starcia.

Hokeiści z Las Vegas mają 17 zwycięstw i pozostają liderami Konferencji Zachodniej, zgromadzili również najwięcej punktów spośród wszystkich ekip rywalizujących w NHL - 39. Pierwsza drużyna Konferencji Wschodniej, New York Rangers, ma o jedną wygraną więcej, ale o dwa punkty mniej.