PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Enea Czarni Radom. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W jedynym czwartkowym meczu 10. kolejki PlusLigi ekipa Exact Systems Hemarpol Norwida Częstochowa zagra we własnej hali z Enea Czarnymi Radom. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

To bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli. Częstochowianie plasują się na 14. lokacie z bilansem dwóch zwycięstw i siedmiu porażek oraz dorobkiem siedmiu punktów. Radomianie to outsider rozgrywek, który dotychczas poniósł komplet dziewięciu porażek i wciąż czeka na premierowy punkt w tym sezonie, nie mówiąc o triumfie.

 

Być może przełamanie nastąpi na terenie beniaminka. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ Norwid potrafił już w tym sezonie płatać figle. Mowa o sensacyjnych zwycięstwach z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skrą Bełchatów. Siatkarze spod Jasnej Góry zdają sobie jednak sprawę, że koniecznie trzeba zwyciężać przede wszystkim rywali z dołu tabeli, a takimi są właśnie Czarni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Geneza upadku AZS-u Częstochowa. Reportaż

 

Częstochowianie w poprzedniej kolejce mieli szansę na trzecie w sezonie zwycięstwo, ale przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:3. Radomianie u siebie musieli uznać wyższość Indykpolu AZS-u Olsztyn 0:3.

 

Jeżeli Norwid wygra czwartkowe starcie za pełną pulę, będzie miał już dziesięć punktów przewagi nad ostatnim miejscem - spadkowym. Będzie to zatem milowy krok w kierunku utrzymania. Z kolei wygrana radomian zacieśni sytuację w dole tabeli.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Enea Czarni Radom od godz. 15:45 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie