Wielki powrót Messiego był możliwy! "To była moja pierwsza opcja"

Piłka nożna
Wielki powrót Messiego był możliwy! "To była moja pierwsza opcja"
Fot. Cyfrasport
Lionel Messi mógł wrócić do Barcelony

Lionel Messi, legenda Barcelony, mógł wrócić do "Dumy Katalonii"! Argentyńczyk przyznał, że po odejściu z PSG to właśnie Barca była dla niego priorytetem.

Mistrz świata z Kataru podkreślił w rozmowie z amerykańskim tygodnikiem "Time", że na stole miał wiele wartych rozważenia ofert, ale gdyby wszystko zależało wyłącznie od niego, zdecydowałby się na powrót do klubu, z którym święcił największe sukcesy w karierze.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Staje się problemem dla Barcelony"! Mocne słowa o formie Roberta Lewandowskiego

 

- Miałem kilka opcji, które były interesujące. Musiałem je przeanalizować i rozważyć je z moją rodziną, zanim podjąłem ostateczną decyzję o przejściu do Miami. Moją pierwszą opcją był powrót do Barcelony, ale nie było to możliwe. Próbowałem wrócić, ale tak się nie stało - podkreślił Argentyńczyk.

 

Messi dodał, że bardzo poważnie brał pod uwagę również transfer do Arabii Saudyjskiej, gdzie gra już wiele gwiazd światowego formatu, na czele z Cristiano Ronaldo i Karimem Benzemą.

 

- Sporo myślałem o przejściu do Arabii Saudyjskiej . Znam ten kraj. Stworzyli bardzo mocną ligę, która może stać się w najbliższej przyszłości ważnymi rozgrywkami. Jestem ambasadorem turystyki w tym kraju, więc było to miejsce, które mnie przyciągnęło, tym bardziej, że podobało mi się wszystko, co odwiedziłem. Wybór był więc między Arabią Saudyjską a MLS i obie opcje wydawały mi się bardzo interesujące - zakończył ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.

 

Lionel Messi trafił ostatecznie do amerykańskiej Major League Soccer. W barwach Interu Miami zagrał dotychczas we wszystkich rozgrywkach 14 meczów, w których strzelił 11 goli i zaliczył 5 asyst.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie