Dostanie więcej niż Messi i Ronaldo razem wzięci! Hiszpan najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Inne
Dostanie więcej niż Messi i Ronaldo razem wzięci! Hiszpan najlepiej zarabiającym sportowcem świata
Fot. PAP
Jon Rahm został najlepiej opłacanym sportowcem świata

Jon Rahm, 29-letni Hiszpan, podpisał kontrakt z saudyjską organizacją LIV Golf. Umowa opiewa na pół miliarda dolarów, co czyni golfistę najlepiej opłacanym sportowcem świata.

Transfer Rahma z PGA Tour do organizowanych przez szejków rozgrywek jest tym bardziej zaskakujący, że jeszcze w sierpniu - a więc zaledwie cztery miesiące temu - Hiszpan zarzekał się, że nigdy nie trafi do Arabii Saudyjskiej, gdyż nie podoba mu się ani format zmagań, ani próby kuszenia najlepszych sportowców świata petrodolarami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie! Na którym miejscu jest Robert Lewandowski?

 

- To nie była łatwa decyzja, ale LIV ma wiele rzeczy, które mogą nas skusić - odparł po parafowaniu umowy.

 

Kontrakt, opiewający na 500 milionów dolarów, czyni z Jona Rahma najlepiej opłacanym sportowcem świata. 29-latek będzie zgarniał więcej, niż Cristiano Ronaldo i Lionel Messi razem wzięci! Portugalczyk według "Forbesa" zgarnia rocznie 260 milionów dolarów, zaś Argentyńczyk, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki, inkasuje 135 milionów dolarów.

 

Hiszpański golfista poza pensją, wynikającą z podpisanego kontraktu, będzie mógł zgarnąć dodatkowe 70 milionów dolarów w premiach za dobre wyniki sportowe.

 

Jon Rahm Rodriguez to były lider światowego rankingu golfistów. Na szczycie utrzymywał się przez 52 tygodnie. W bieżącym notowaniu plasuje się na 3. miejscu.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie