Pewne zwycięstwo Perugii, Semeniuk tym razem nie błyszczał

Kamil Semeniuk w barwach drużyny z Perugii

Zgodnie z przewidywaniami Sir Sicoma Perugia pewnie pokonała mistrza Indii Ahmedabad Defenders w swoim drugim meczu fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata. Po krótkim spotkaniu drużyna Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona wygrała 3:0.

W czwartek, w swoim pierwszym meczu w KMŚ 2023, Perugia nie straciła ani jednego seta w starciu z Itambe Minas (25:18, 26:24, 25:22). Najlepiej punktującym graczem włoskiej ekipy był wówczas Semeniuk, który zdobył 11 punktów.

Z reprezentantami gospodarzy rozgrywanego w Indiach turnieju drużyna trenera Andrei Lorenzettiego poradziła sobie jeszcze szybciej. Wygrała w trzech krótkich setach - do 18, 19 i 11, a jej przewaga nad rywalami była najbardziej widoczna w ataku - Perugia zdobyła w tym elemencie 39 punktów, drużyna z Ahmedabadu tylko 21.

W barwach włoskiej drużyny tym razem brylował kubański atakujący Jaime Jesus Herrera, który skończył aż 16 z 18 ataków, a w sumie zdobył 17 punktów. Semeniuk zagrał w pierwszym i w drugim secie. Zapisał na swoim koncie tylko trzy punkty - wszystkie zdobył w ataku (30 procent skuteczności).

Drugi z występujących w Perugii reprezentantów Polski, wciąż zmagający się z problemami zdrowotnymi Wilfredo Leon, nie pojawił się na boisku.

Perugia awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w grupie A. W sobotnim półfinale zagra z tureckim Halkbankiem Ankara. Drugą parę półfinałową tworzą japońskie Suntory Sunbirds i Itambe/Minas. Finał KMŚ 2023 zostanie rozegrany w niedzielę.