Kolejna afera dopingowa w łyżwiarstwie. Włoch zagrożony dyskwalifikacją

Zimowe
Kolejna afera dopingowa w łyżwiarstwie. Włoch zagrożony dyskwalifikacją
fot. PAP
Włoska prokuratura antydopingowa złożyła wniosek o dwuletnią dyskwalifikację wicemistrza Europy w łyżwiarstwie figurowym Daniela Grassla.

Włoska prokuratura antydopingowa złożyła wniosek o dwuletnią dyskwalifikację wicemistrza Europy w łyżwiarstwie figurowym Daniela Grassla za opuszczenie trzech testów antydopingowych - poinformowała agencja ANSA.

Trzykrotny brak dostępności w ciągu 12 miesięcy w systemie ADAMS, w których sportowcy wskazują swoją lokalizację, aby inspektorzy antydopingowi mogli realizować swoje obowiązki, jest zagrożone zawieszeniem na okres do dwóch lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat austriackiego skoczka. W tym sezonie już nie wystąpi

 

21-letni Grassl jest srebrnym medalistą mistrzostw Europy 2022 wśród solistów. Na igrzyskach olimpijskich w 2022 roku Włoch zajął siódme miejsce. W styczniu łyżwiarz rozpoczął treningi w Rosji pod okiem Eteri Tutberidze, ale na początku września ogłosił chęć kontynuowania treningów w swojej ojczyźnie.

 

Włoch na początku sezonu ogłosił, że wycofuje się z zawodów Grand Prix. Przedstawiciele łyżwiarza powiedzieli, że Grassl zdecydował się na przerwę „z powodu stresu fizycznego i psychicznego”.

 

W podobnej sytuacji ostatnio znalazła się Natalia Maliszewska. Specjalistka od short tracku zawarła porozumienie z Polską Agencję Antydopingową oraz Światową Agencję Antydopingową i zgodziła się na przyjęcie kary 14 miesięcy dyskwalifikacji.

KZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie