Motor wykorzystał przewagę! Zagłębie nadal na dnie

Motor Lublin ze zwycięstwem

Motor Lublin pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:0 w meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze już od 18. minuty grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Marcel Ziemann. Przez tę porażkę ekipa z Sosnowca nadal plasuje się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Zagłębie już na starcie było blisko otwarcia wyniku meczu. Jeden z zawodników ekipy z Sosnowca popisał się mocnym uderzeniem, lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Po tej sytuacji szczęście gospodarzy się skończyło.

W dziesiątej minucie Marcel Ziemann sfaulował jednego z rywali we własnym polu karnym. Niemiec obejrzał żółtą kartkę, a rzut karny na gola bez trudu zamienił Piotr Ceglarz. Podopieczni Artura Derbina mogli doprowadzić do wyrównania, ale po celnym strzale Zagłębia Mathieu Scalet wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Jeszcze przed przerwą Ziemann obejrzał drugą żółtą kartkę. Tym razem sędzia ukarał piłkarza za próbę wymuszenia rzutu karnego. Przez to gospodarze od 18. minuty grali w osłabieniu.

W drugiej połowie goście równie dobrze prezentowali się na murawie. Już chwilę po powrocie na boisko na listę strzelców wpisał się Kacper Śpiewak. Zawodnik ekipy z Lublina dobrze zastawił się w "szesnastce" rywali, po czym bez problemu pokonał golkipera gospodarzy. Napastnik chwilę później asystował przy kolejnym trafieniu swojego zespołu. Tym razem do bramki Zagłębia trafił Mathieu Scalet.

Na chwilę przed ostatnim gwizdkiem gwóźdź do trumny Zagłębia wbił Sebastian Rudol, który popisał się celnym strzałem głową. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości 4:0. Motor dzięki temu plasuje się na piątym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi. Zagłębie zajmuje natomiast ostatnią lokatę.

Zagłębie Sosnowiec - Motor Lublin 0:4 (0:1)

Bramki: Piotr Ceglarz 11 (k.), Kacper Śpiewak 50, Mathieu Scalet 63, Sebastian Rudol 90+2

Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Kos - Patryk Caliński, Oleksii Bykov, Vedran Dalic - Tymoteusz Klups (Maksymilian Rozwandowicz 73), Meik Karwot (Sebastian Bonecki 72), Dean Guezen (Dawid Ryndak 73), Marcel Ziemann - Joel Valencia, Nikodem Zielonka (Kamil Bebenek 57) - Marek Fabry

Motor Lublin: Kacper Rosa - Jakub Lis, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (Filip Luberecki 85) - Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (Damian Sędzikowski 77), Piotr Ceglarz - Michał Król (Dawid Kasprzyk 84), Kacper Śpiewak (Marcel Gąsior 77), Mariusz Rybicki (Kacper Welniak 69)

Czerwona kartka: Marcel Ziemann 18