PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja i wynik na żywo

W pierwszym meczu 11. kolejki PlusLigi znajdujący się na dziesiątej pozycji w tabeli, Ślepsk Malow Suwałki podejmie czwarty Aluron CMC Warta Zawiercie. Relacja i wynik meczu Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

Gospodarze po serii pięciu porażek niespodziewanie pokonali Skrę Bełchatów 3:1 (25:21, 25:21, 20:25, 25:23). Oba zespoły pierwsze dwa sety grały punkt za punkt. W pierwszej i drugiej partii o zwycięstwie ekipy z Suwałk zdecydowały ich skuteczne ataki. Bełchatowianie w tym czasie słabo radzili sobie w przyjęciu, byli nieskuteczni w polu serwisowym i słabo blokowali. Skra rozkręciła się dopiero w trzecim secie. Skutecznie atakował Adrian Aciobanitei, asa dołożył Grzegorz Łomacz i było 20:12. Tej przewagi nie byli już w stanie odrobić zawodnicy ze Ślepska. W czwartej partii meczu Skra Bełchatów wychodziła na kilku punktowe prowadzenie, by potem wyrównać i znowu odskoczyć gospodarzom - aż do stanu 22:22. Wtedy zimną krew zachował Ślepsk Malow Suwałki i zwyciężył w całym meczu.

Zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie po serii siedmiu zwycięstw przegrali w hicie kolejki z Projektem Warszawa. Podopieczni Piotra Grabana zagrali kapitalny mecz i pokonali zawiercian 3:0 (25:19, 25:22, 25:22). W dwóch pierwszych setach zespół ze stolicy wybudował przewagę i cały czas ją kontrolował, nie dając Warcie szans na wyrównanie. Trzecią partię zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście - po asie Karola Butryna prowadzili już 9:5, ale przewagę zmarnowali i od stanu 11:11 oglądaliśmy zaciętą walkę do stanu 21:24.

Relacja i wynik meczu Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.