Skromne zwycięstwo Lechii. Chrobry blisko strefy spadkowej

Skromne zwycięstwo Lechii. Chrobry blisko strefy spadkowej.

Lechia Gdańsk pokonała Chrobrego Głogów 1:0 w meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył słowacki napastnik - Tomas Bobcek. Gdańszczanie awansowali tym samym na fotel wicelidera ligowej tabeli, z kolei Chrobry ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Sobotni mecz Fortuna 1 Ligi nie zachwycił nielicznie zgromadzonych kibiców na trybunach Polsat Plus Areny w Gdańsku. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale efekt był co najmniej mizerny. Przewagę optyczną miała Lechia i tutaj też przy optyce pozostając, widoczność po ponad dwudziestu minutach była słaba, bowiem z powodu zadymienia racami sędzia przerwał spotkanie na kilkanaście minut.

Wznowienie przyniosło upragnione trafienie dla ekipy gospodarzy, a jego autorem był Tomas Bobcek, który dobił mocne uderzenie z dystansu. Tablica na stadionie wskazała wynik 1:0 i tym samym oglądaliśmy otwarcie wyniku tego spotkania.

Lechia próbowała dalej swoich sił, z kolei Chrobry był bezradny. Zmianę w grze głogowian miało przynieść nic innego jak właśnie roszady personalne. Od 70. minuty trener Piotr Plewnia wykorzystał komplet dostępnych zmian, a na boisku pojawił się między innymi Rafał Wolsztyński.

Jeszcze w 88. minucie na bramkę Lechii nacierał ze swoimi kolegami z zespołu wspomniany Wolsztyński, ale także on zawiódł w najlepszej akcji głogowian w tym spotkaniu. Arbiter doliczył jeszcze cztery minuty i zakończył mecz w Gdańsku.

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 1:0

Bramka: Tomas Bobcek 41