Polska kolonia w Barcelonie się powiększy? Wschodząca gwiazda na testach w "Dumie Katalonii"

Piłka nożna
Polska kolonia w Barcelonie się powiększy? Wschodząca gwiazda na testach w "Dumie Katalonii"
Fot. PAP
Weronika Araśniewicz może powiększyć polską kolonię w Barcelonie

Weronika Araśniewicz, juniorska reprezentantka Polski w piłce nożnej, została zaproszona na testy do FC Barcelona Femeni.

Piętnastoletnia zawodniczka, grająca na co dzień w Diamentach Warszawa, wpadła w oko skautom "Dumy Katalonii" nie tylko dzięki świetnej grze w klubie, ale i znakomitym występom w reprezentacji Polski do lat 17. W kończącym się roku Araśniewicz wpisywała się na listę strzelczyń w spotkaniach z Norwegią i Islandią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski zdradził, kiedy zakończy karierę? "Właściwy czas, właściwe miejsce"

 

"Wera, nasza Diamentowa pomocniczka, jest znana ze swojego zaangażowania, tytanicznej pracy oraz spektakularnych akcji. Jej talent nie umknął uwadze skautów Dumy Katalonii, dzięki czemu została zaproszona na treningi w słynnej La Masii, zbierając świetne opinie!" - czytamy na facebookowym profilu Diamentów.

 

 

 

 

Weronika Araśniewicz kilka miesięcy temu świętowała z Diamentami mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorek U-15. W rozgrywanym w podwarszawskich Ząbkach finale Diamenty wygrały z Iskrą Tarnów 4:1, a Araśniewicz strzeliła... wszystkie cztery gole dla triumfatorek.

 

15-latka może powiększyć polską kolonię w drużynie Barcy. W męskim zespole "Dumy Katalonii" gra Robert Lewandowski, zaś od lipca zawodniczką FC Barcelona Femeni jest Emilia Szymczak.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie