Motor górą w meczu na szczycie! Lechia nie wykorzystała okazji

Goncalo Feio, trener Motora Lublin.

Motor Lublin pokonał Lechię Gdańsk w sobotnim hicie Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Goncalo Feio zrównali się tym samym w liczbie punktów z gdańskim klubem.

Motor wygrał po golu w drugiej połowie. Lublinianie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Michała Króla w 68. minucie. Jak się okazało, była to zwycięska bramka.

Piłkarze Feio zrównali się tym samym z Lechią, jeśli chodzi o dorobek punktowy - 32. Goście nie wykorzystali wpadki Arki Gdynia, która w sobotę bezbramkowo zremisowała u siebie z Górnikiem Łęczna. Gdyby Lechia ograła Motor, przerwę zimową spędziłaby na fotelu lidera Fortuna 1 Ligi.

W sobotę rozegrano jeszcze jedno spotkanie na zapleczu Ekstraklasy - Chrobry Głogów wysoko przegrał u siebie z GKS Katowice (1:4). Głogowianie w tym roku wyjdą jeszcze raz na boisko w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi, rozgrywając zaległe spotkanie z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec.

Motor Lublin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Król 68

Żółte kartki: Mathieu Scalet, Michał Król, Kacper Śpiewak - Ivan Żelizko, Miłosz Kałahur, Rifet Kapic.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Widzów: 5484.