Pewne zwycięstwo Parisa w Val Gardenie

Włoch Dominik Paris wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej Val Gardenie. Drugie miejsce zajął Norweg Aleksander Aamodt Kilde, a trzecie Amerykanin Bryce Bennett. Polacy nie startowali.

Sobotni zjazd był drugim w Val Gardenie i drugim w tym sezonie, gdyż cztery wcześniejsze zostały odwołane.

Paris wygrał z dość bezpieczną przewagą 0,44 s nad Kilde. Trzeci Bennett, który wygrał pierwszy zjazd w czwartek i jest liderem klasyfikacji tej konkurencji wspólnie z Kilde, stracił do zwycięzcy 0,60 s.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ i obrońca Kryształowej Kuli Szwajcar Marco Odermatt był siódmy.

Zawody odbywały się w niemal idealnych warunkach, w pełnym słońcu.

W niedzielę i poniedziałek narciarze alpejscy powalczą w slalomie gigancie we włoskiej Alta Badia.