Chrobry górą w ostatnim meczu w roku! Dramatyczna sytuacja Zagłębia

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Chrobrym Głogów w ostatnim meczu Fortuna 1 Ligi w 2023 roku. Goście wygrali 2:1.

Do przerwy bramek nie było. W drugą połowę znakomicie weszli goście, którzy w ciągu kilku minut strzelili dwa gole. Najpierw golkipera Zagłębia z rzutu wolnego pokonał Mateusz Ozimek, a następnie zespołową akcję sfinalizował Dawid Hanc.

Podopieczni Artura Derbina zmniejszyli straty w końcówce, kiedy bramkę zdobył Marek Fabry. Jak się okazało, trafienie napastnika ustaliło wynik i Zagłębie przegrało kolejny mecz w tym sezonie.

Wtorkowe spotkanie było zaległym meczem 17. kolejki. Po 19 meczach Zagłębie ma na swoim koncie zaledwie 11 punktów i zamyka ligową tabelę. Do pierwszego "bezpiecznego" miejsca sosnowiczanie tracą już osiem punktów. Chrobry, dzięki zwycięstwu w Sosnowcu, odskoczył od strefy spadkowej na cztery punkty.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
Bramki: Fabry 86 - Ozimek 51, Hanc 54