Bez niespodzianek. Poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów PP siatkarek

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski 2024.

W środę rozegrano dwa pierwsze mecze 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarek. Górą były w nich faworytki – ITA Tools Stal Mielec i Grupa Azoty Chemik Police wygrały swoje mecze w trzech setach i zameldowały się w ćwierćfinale.

W starciu dwóch zespołów z Tauron Ligi siatkarki Grupa Azoty Chemika Police pokonały Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w której gospodynie wygrały w końcówce. Kolejne sety toczyły się już pod kontrolą ekipy z Polic. MVP spotkania uznana została Saliha Sahin, która wywalczyła 12 punktów. Również 12 oczek zdobyła Elizabet Inneh-Varga. W ćwierćfinale dojdzie do szlagierowego starcia, bo Chemik zagra ze zwycięzcą meczu rym zmierzą się ze zwycięzcą meczu PGE Rysice Rzeszów – Grot Budowlani Łódź.

Przedstawiciel pierwszej ligi – Enea Energetyk Poznań zmierzył się z beniaminkiem Tauron Ligi, drużyną ITA Tools Stal Mielec. Spotkanie miało jednostronny przebieg i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem siatkarek z Mielca. Przyjezdne miały wyraźną przewagę w ataku i w polu serwisowym. Najwięcej punktów zdobyła Emilia Mucha – 13.

Wyniki meczów 1/8 finału Tauron Pucharu Polski siatkarek:

2023-12-20: Grupa Azoty Chemik Police – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)

2023-12-20: Enea Energetyk Poznań – ITA Tools Stal Mielec 0:3 (16:25, 10:25, 15:25).