Poznaliśmy siatkarza i siatkarkę roku! Zasłużony triumf weterana

Siatkówka
Poznaliśmy siatkarza i siatkarkę roku! Zasłużony triumf weterana
fot. Cyfrasport
Georg Grozer od lat jest czołowym niemieckim siatkarzem.

Kibice siatkówki zadecydowali, że Pia Kastner została uznana najlepszą siatkarką, a Georg Grozer najlepszym siatkarzem 2023 roku w Niemczech. Dla rozgrywającej jest to pierwszy taki triumf w karierze, a doświadczony atakujący wygrał ten plebiscyt już po raz szósty.

Georg Grozer ma 39 lat, ale w mijającym roku prezentował kapitalną formę. Poprowadził reprezentację Niemiec do awansu na igrzyska olimpijskie Paryż 2024. W plebiscycie na najlepszego niemieckiego siatkarza 2023 roku Grozer uzyskał 31% głosów. Kolejne miejsca zajęli Johannes Tille (26%), Ruben Schott (11%), Anton Brehme (10%) oraz Tobias Krick (9%).

 

Zobacz także: Wymowne słowa Winiarskiego o roli Grozera w drużynie. "Bez niego byśmy nie awansowali"

 

– Myślę, że ludzie doceniają fakt, że nadal gram i daję z siebie wszystko. Ponieważ mam pasję do tego sportu i uwielbiam grać dla kibiców. To daje mi energię, której potrzebuję i dzięki której jestem młody – przyznał Grozer, cytowany przez volleyball-verband.de.

 

 

 

 

Niemiecką siatkarką roku została Pia Kästner. 25-letnia rozgrywająca, która reprezentuje obecnie barwy SSC Palmberg Schwerin, uzyskała 25% głosów. Kolejne lokaty zajęły: Jennifer Janiska (20%), Anna Pogany (14%), Hanna Orthmann (13%) oraz Lina Alsmeier (10%).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie