United Cup: Drabinka. Na kogo mogą trafić Polacy? Z kim zagrają Świątek i Hurkacz?

Tenis
United Cup: Drabinka. Na kogo mogą trafić Polacy? Z kim zagrają Świątek i Hurkacz?
Fot. PAP
United Cup: Na kogo mogą trafić Polacy? Z kim zagrają Świątek i Hurkacz?

Iga Świątek i Hubert Hurkacz reprezentują Polskę w prestiżowym turnieju United Cup. Czołowi tenisiści świata występują w grupie A z Brazylią i Hiszpanią. Na kogo Polacy mogą trafić w kolejnej rundzie? Z kim zagrają Świątek i Hurkacz? Sprawdź drabinkę turnieju United Cup 2024.

System rozgrywek wygląda następująco. 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny bramkarz przeżył rodzinną tragedię. W święta pożegnał brata i wujka


Ćwierćfinały wystartują już 3 stycznia i będą rozgrywane w Perth oraz Sydney. Dopiero od półfinału całe rozgrywki przeniosą się do miasta gospodarza igrzysk olimpijskich z 2000 roku.


Polska rywalizowała w grupie A z Hiszpanią i Brazylią i poradziła sobie doskonale. Biało-Czerwoni wygrali oba spotkania, co dało Polsce pierwsze miejsce. Ostatnią lokatę zajęła Brazylia, która przegrała oba spotkania w trzyzespołowej grupie. Od wyniku meczu Polska - Hiszpania zależały losy pierwszego miejsca.


Dalej drabinka nieco się komplikuje. Zwycięzca "polskiej" grupy A zmierzy się w ćwierćfinale z najlepszym zespołem z drugiego miejsca z Perth. Jeśli okaże się, że najlepszym zespołem z drugiego miejsca będzie występująca w grupie A Hiszpania, wówczas do drabinki w to miejsce wejdzie zwycięzca grupy E (Chiny, Serbia lub Czechy), a drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem w Perth zagra z wygranym grupy C (USA, Wielka Brytania lub Australia).


Dużo zatem w sytuacji Polaków wyjaśnił mecz z Hiszpanią, który ostatecznie rozstrzygnął losy w grupie A. Mimo to nadal trzeba poczekać na zakończenie rywalizacji w Perth, bowiem do ustalenia pozostanie jeszcze drużyna z najlepszym bilansem z drugiego miejsca.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie