Atalanta wyeliminowała Milan w ćwierćfinale Pucharu Włoch

Atalanta pokonała Milan 2:1 i awansowała do półfinału Coppa Italia. W kolejnej rundzie ekipa z Bergamo zmierzy się z Fiorentiną.

W 19. minucie Yunus Musah otrzymał dobre podanie w polu karnym Atalanty, po czym oddał strzał pod poprzeczkę. Dobrze interweniował jednak Marco Carnesecchi.

Najwięcej emocji kibice zgromadzeni w Mediolanie oglądali jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W 45. minucie posłał precyzyjne podanie do Rafaela Leao, który otworzył wynik meczu. Dwie minuty później Teun Koopmeiners oddał błyskawiczne uderzenie na bramkę Mike'a Maignana, wyrównując stan gry.

W 57. minucie niezgodnie z przepisami interweniował Alejandro Jimenez. Marco Di Bello podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Teun Koopmeiners, zdobywając drugą bramkę w tym meczu, eliminując tym samym Milan z rozgrywek. W kolejnej rundzie drużyna z Bergamo zagra z Fiorentiną.