Cenna bramka Roberta Lewandowskiego! Będzie wielki hit w finale

Cenna bramka Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu Barcelony z Osasuną w półfinale Superpucharu Hiszpanii. "Blaugrana" wygrała 2:0 i w finale zagra z Realem Madryt.

Czwartkowy półfinał w pierwszej połowie nie przyniósł bramek. Bardzo dobrą okazję do otworzenia wyniku miał między innymi Lewandowski, jednak nie zdołał pokonać golkipera Osasuny.

Co nie wyszło Polakowi przed przerwą, udało się w drugiej części gry. W 59. minucie Lewandowski wykorzystał podanie Ilkaya Gundogana i dał prowadzenie Barcelonie. Dla kapitana reprezentacji Polski było to 11. trafienie w aktualnie trwającym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Gol Lewandowskiego z Osasuną:

W doliczonym czasie podopieczni Xaviego przypieczętowali awans. Tym razem bramkarza Osasuny pokonał 16-letni Lamine Yamal i ustalił wynik.

Kiedy mecz Barcelona - Real? O której finał Superpucharu?

W decydującym meczu Barcelona zmierzy się w hitowym meczu z Realem Madryt, który w półfinale wyeliminował po szalonym spotkaniu Atletico Madryt.

Mecz Barcelona - Real w finale Superpucharu Hiszpanii zostanie rozegrany w niedzielę 14 stycznia. Początek spotkania o godzinie 20.00.