Kolejne świetne informacje! Jest medal Polaków

Polscy łyżwiarze zdobyli brązowy medal w sztafecie na 5000 m mistrzostw Europy w short tracku. W Gdańsku triumfowali Holendrzy, drugie miejsce zajęli Belgowie. Wcześniej Biało-Czerwoni uplasowali się na drugiej pozycji w sztafecie mieszanej na 2000 m, a kobiety w finale sztafety na 3000 m były czwarte.

Polacy jechali w składzie Diane Sellier, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński i Felix Pigeon.

Stawka tasowała się, pod koniec wyścigu w bandę wpadli Polak i Węgier, ale szybciej pozbierali się reprezentanci gospodarzy i to oni cieszyli się z brązowego krążka. Zwyciężyli Holendrzy przed Belgami.

Tym samym Sellier, Kuczyński i Niewiński (stawkę uzupełnił wówczas Paweł Adamski) powtórzyli swój ubiegłoroczny sukces z Gdańska. Rok temu druga na 500 m była zdyskwalifikowana obecnie Natalia Maliszewska.