Srebrny medal polskiej sztafety. Co za finisz!

Zimowe
Srebrny medal polskiej sztafety. Co za finisz!
fot. PAP
Srebrny medal polskiej sztafety. Co za finisz!

Polska sztafeta mieszana (Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier, Michał Niewiński) zajęła drugie miejsce na mistrzostwach Europy w short tracku! Biało-Czerwoni ustąpili tylko Holendrom.

W sztafecie mieszanej Polacy jechali w składzie Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier i Michał Niewiński. Na początku upadła Mazur, ale arbitrzy podjęli decyzję o ponownym rozpoczęciu wyścigu w pełnym składzie.

Zobacz także: Kolejne świetne informacje! Jest medal Polaków

 

Biało-Czerwoni długo plasowali się na trzeciej pozycji i odpierali ataki Belgów, ale ostatecznie stanęli na drugim stopniu podium. Na ostatniej prostej upadli bowiem jadący na drugim miejscu Włosi. Najlepsi okazali się Holendrzy.

 

Mistrzostwa Europy w short tracku czwarty raz rozegrane zostały w Polsce, a po raz trzeci z rzędu w Gdańsku. W 2006 roku gospodarzem była Krynica Zdrój, a w 2021 i 2023 roku Gród nad Motławą. Była to jednocześnie 27. edycja tych zawodów.

 

Wzięło w nich udział 117 łyżwiarzy z 25 krajów, tak samo jak w poprzedniej edycji zabrakło wykluczonych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) reprezentantów Rosji i Białorusi.

 

W lutym w Gdańsku odbędą się jeszcze dwie duże imprezy na krótkim torze. W dniach 16-18 rozegrany zostanie finał Pucharu Świata, a od 22 do 25 zaplanowano czempionat globu juniorów.

 

 

Sztafeta mieszana 2000 m:

 

1. Holandia (Xandra Velzeboer, Selma Poutsma, Teun Boer, Kay Huisman) 2.41,376

2. Polska (Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier, Michał Niewiński) 2.41,385

3. Belgia (Hanne Desmet, Tineke den Dulk, Stijn Desmet, Adriaan Dewagtere) 2.41,474

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie