Lider nie miał sobie równych. To był jego weekend

Zimowe
Lider nie miał sobie równych. To był jego weekend
fot. PAP
Lider nie miał sobie równych. To był jego weekend

Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał w niedzielę drugie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w niemieckim Oberstdorfie. W rywalizacji kobiet najlepsze były jego rodaczki: Ida Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen i Mari Leinan Lund. Joanna Kil zajęła 16. miejsce.

Riiber prowadził po skoku na odległość 112,5 m, który dał mu 143,4 pkt na normalnej skoczni. Następnie przebiegł 7,5 km w 18.43,9. Drugie miejsce ze stratą 2,2 s zajął Austriak Stefan Rettenegger. Trzeci był Niemiec Manuel Faisst, który ukończył bieg 11,8 s za triumfatorem.

Zobacz także: Austriacka dominacja. Polacy lepsi tylko od jednej reprezentacji

 

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem pozostał Riiber, który triumfował także w sobotę, z dorobkiem 870 pkt. Drugi jest Austriak Johannes Lamparter - 670 pkt, a trzeci Rettenegger - 625 pkt.

 

W rywalizacji kobiet skład podium był identyczny jak w sobotę, jednak Norweżki pozamieniały się miejscami. Tym razem triumfowała Hagen - na skoczni uzyskała odległość 96 m, co dało jej 126,9 pkt i trzecie miejsce. Poprawiła jednak swoją pozycję dzięki biegowi na 5 km, który ukończyła w 14.33,9. Westvold Hansen straciła do niej 22,8 s, a Lund, najlepsza na skoczni, 40,9 s.

 

Kil dobiegła na metę ze stratą 2.06,4 do zwyciężczyni.

 

Niedzielny triumf pozwolił Hagen zrównać się liczbą punktów z liderką klasyfikacji generalnej Westvold Hansen - obie mają po 560. Lund awansowała na trzecie miejsce z dorobkiem 444 pkt. Kil ma 162 pkt i jest sklasyfikowana na 17. pozycji.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie